top of page

Ostarine (mk 2866) incelemesi

Bu kılavuzda şunları öğreneceksiniz bende bilgilerimi tazelemiş olacağım:

Ostarine nedir ve nasıl çalışır ?

Ostarine ülkemizde yasal mı ?

Ostarine'nin faydaları ve yan etkileri nelerdir ?

Ostarine bir PCT gerektiriyor mu ?

En iyi Ostarine dozu nedir ?

Ostarine enjeksiyon döngüsü.

Çok, çok daha fazlası..

Ostarine'in bir araştırmalarda kullanılan ürün (kimyasal) olduğunu ve insan tüketimi için onaylanmadığını unutmayın. Burada size aktardığım bilgileri tıbbi tavsiye olarak almayın, her zaman doktorunuza danışın. (tıbbi sorumluluk reddi)

Ostarine Nedir?

MK 2866 veya Enbosarm olarak da adlandırılan Ostarine, bir sarm - Seçici Androjen Reseptör Modülatörüdür. Bu, androjen reseptörlerimizi seçici olarak hedeflediği anlamına gelir.


MK 2866 molekülü

Ostarine'nin faydalarından bazıları şunlardır:

 • Kas kütlenizde artış

 • Güç artışı, yağ oranında azalma

 • Vücut dahilinde hasarlı bölge onarımı

Ostarine Nasıl Çalışır?

Tüm sarm'lar birbirine çok benzer şekilde çalışır ve fakat güç bakımından birbirinden farklıdırlar. Ostarine, en hafif, en güvenli ve en çok araştırılan sarmlar dan biridir, ancak en hafif olmasına rağmen harika sonuçlar verebilir. Vücudumuzdaki androjen reseptörlerini seçici olarak hedeflemek için formülüze . Androjen reseptörlerini seçici olarak hedefler, bu da prostat boyutunun artması veya büyük saç dökülmesi gibi istenmeyen yan etkileri azalttığı anlamına gelir.

Öte yandan steroidler seçici değildir ve bu nedenle çok daha fazla yan etkiye neden olur ve çok daha sarm ve peptidlere göre tehlikelidir. Yani sarm'ların steroidlere benzer etkileri vardır, ancak çok daha masumdurlar ve yan etkileri çok azdır veya hiç yoktur. Tabii ki, steroidler Ostarine kıyasla çok daha güçlü ama bazı sarm'lar YK11 gibi steroid ile kafa kafaya akrşılaştırılabilir performans anlamında etki, sonuç ilişkisi olarak çünkü steroid gruplarında myostatini baskılayan bir ürün yok peptidler de bu durum söz konusu.

Ostarine Tarihi?

MK 2866 veya Enbosarm olarak da adlandırılan Ostarine, GTx şirketi tarafından geliştirilmiştir. 1997'de kas erimesi hastalıkları ve osteoporozu tedavi etmek için geliştirilen bu ürün 2007 yılında Ostarine, klinik deneylerin 2. Aşamasına geçti.


2011'de birçok Ostarine ile insanlar üzerinde deneyler yapıldı. Yaşlı erkeklere odaklanan çalışmalardan biri, Ostarine'nin yağsız vücut kütlesinde önemli bir artışa neden olduğunu kanıtladı.

2016 yılında Ostarine , akciğer kanseri olan kişilerde kas erimesi hastalıklarının tedavisi için 3. faz klinik denemelerde başarısız oldu. Başarısız oldu çünkü akciğer kanseri olan insanlar Ostarine kullanamayacak kadar zayıftı.

Şu an itibariyle, Ostarine hala geliştirme aşamasındadır. Bir gün umarım kas erimesi hastalıklarını tedavi etmek için çok sayıda klinik denemeden başarıyla geçecektir.

Ostarine Yasal Mı?

2020 itibariyle Ostarine, Avustralya dışında dünyanın her ülkesinde tamamen yasaldır.

Rekabetçi Sporlar içinde Ostarine'nin yeri

Ostarine'in ve diğer sarm'ların rekabetçi sporlarda yasak olduğunu bilmenizde fayda var. Ostarine, Olimpiyatlar dahil hemen hemen tüm spor kurumları ve aşağıdaki gibi büyük organizasyonlar tarafından yasaklanmış bir madde olarak listelenmiştir.

 • USADA (ABD Anti-Doping Ajansı)

 • WADA (Dünya Anti-Doping Ajansı)

 • ASADA (Avustralya Spor Dopingle Mücadele Kurumu)

Profesyonel bir sporcuysanız lütfen MK 2866 veya diğer sarm'ları kullanmayın.

MK 2866, baze temel testlerde tespit edilebilir. Test yapılmadan 10 gün içinde kullanırsanız yakalanırsınız. Bununla birlikte, 10 gün boyunca kullanmaya ara verirseniz, Ostarine için pozitif test yapılamaz çünkü o zamana kadar vücut sisteminizden çıkar.

Ostarine Faydaları?

Ostarine, en popüler ve yaygın olarak kullanılan sarm'lar dan birisidir, bu da aynı zamanda en kapsamlı şekilde test edilenlerden bir sarm olduğu anlamına gelir klinik deneyler anlamında. Ürünün bileşik etkileri ve faydaları hakkında da birçok araştırma ve çalışma var.

Bazı Ostarine Faydaları :

 • Kas hacminizde artış

 • Hissedilir derecede güç artışı

 • Kemik yapınızın oluşumu ve sağlığı konusunda katkıda bulunmak

 • Arttırılmış iskelet kemik gücüne katkıda bulunmak

 • Kemik erimesinin önüne geçmek veya yavaşlatmak

 • Libido artışı

 • Hissedilir derece enerji artışı


Yapılan insan deneylerin 'den alınan yukarıdaki resme göre, Ostarine günde 3 mg'lık düşük dozlarda bile alındığında kas kütlesini artırmasında harika sonuçlar gösterdi. Diyetinizin ve antrenmanlarınızın bu tabloların sonuç ilişkisinde çok önemli yere sahip olacağını unutmayın.

Ostarine Yan Etkileri Nelerdir?

Doğal testosteron üretiminizin baskılar. (Sıfırlamaz baskılar ikisi başka şeylerdir)

Bilinmesi gereken önemli bir şey, onu bastırması, kapatmamasıdır.

Doğal Testosteron üretiminiz, döngüden (ilacı kestikten sonra) birkaç hafta sonra normale dönecektir.

Unutmayın, sarm'lar gerçek ve kaliteli iseler çok baskılayıcı değildir. Çoğu zaman, üretici şirketler olması gerekenden çok daha baskıcı olan ranza sarm'ları satarlar, bu yüzden gerçek, saf, yüksek kaliteli SARM'lar satın almanız çok önemlidir.

Baskı nedeniyle bir PCT (Post Cycle Therapy) yapmaya gelince, bilmeniz gereken unsurlardan en önemlisi;

Ostarine ve neredeyse tüm diğer SARM'lar bir PCT gerektirmez, vücudunuz doğal olarak iyileşir.

Ostarine ve Kolestrol İlişikisi?

Araştırmalara göre MK 2866, steroidlerin dolaylı veya dikine yaptığı gibi kolesterol seviyelerini yükseltmiyor. Ostarin, kolesterolü düşürmeye bile yardımcı olabildiği gözlemlenmiştir.

Saint Agnes Hastanesi Tıp Departmanı tarafından yürütülen araştırmada kas erimesi ek olarak MK 2866 HDL hem de LDL kolesterol seviyelerinde bir düşüş yaşattığı gözlemlenmiştir.

Ostarine Dozaj ve Kullanım Süresi?

Günde 15 mg veya 20 mg'lık bir dozajla başlamanızı öneriyorum. Bu, yan etki olmaksızın en uygun sonuçları elde etmek için en iyi dozaj gibi görünüyor. Bu dozajda, döngünün (kullanım süresi) sonunda temel metobolizmanızda hiç bir hormonal yapınızın baskılanmadığını veya en azından oranda baskılandığını hatta büyük olasılıkla hissetmeyeceksiniz bile. Ürün kullanımını kestiğiniz de tüm minik sorunlar (oluşması dahilinde) ortadan kaybolacaktır. Tabii ki, bu söylediklerimin tamamı yalnızca gerçek saf, yüksek kaliteli MK 2866'ya sahipseniz geçerli olacaktır.

Döngünüz 'de (kullanım süresi) 8 hafta kalmanızı öneririm, bu neredeyse tüm sarm'lar için aynı gibi görünüyor. Döngü sürenizi maksimum 8 hafta veya 10 hafta tutmaya çalışın.

Ostarine PCT Gerektirir Mi?

Bu kullanım için kesinlikle bir PCT'ye (Post Cycle Therapy) ihtiyacınız olmayacak. Bunun nedeni, Ostarin gerçekten o kadar baskılayıcı değildir, vücudunuz döngü bittikten birkaç hafta sonra doğal olarak kolayca iyileşecektir. Bir PCT'ye ihtiyacınız olup olmadığını gerçekten anlamanın tek yolu, size Testosteron seviyenizi söyleyecek bir kan testi yaptırmaktır. Ostarin ile vakaların% 90'ında insanlar PCT'ye ihtiyaç duymaz.

Ne yazık ki, bazı şirketler düşük dozda Ostarin kullanıyorlar ayrıca bunlara başka maddeler karıştırarak satıyorlar. Bu ürünler saf olsaydı katkılardan uzak sıfıra yakın baskı söz konusu olacaktır. Bu nedenle, böyle şeylerden kaçınmak için iyi ürünler satın almanız çok önemlidir.

Ostarine Kullanımı Sonrası


Gördüğünüz gibi, sonuçları oldukça iyi. Yaklaşık% 5 vücut yağını kaybetti sporcu ve kas kazanımda güzel yol kat etti.

Not : Ten rengi ve pump hali göz önünde bulundurmalı faydalı etkenler çünkü vücudunuzu göstermekte.

Kullanım Döngüsü:

1-8 hafta günde 20 mg pct gerektirmez.

Sonuç Olarak!

Ostarine ve faydaları sayısız araştırma ve çalışma ile desteklenmektedir.

Kendi kullanım dönemlerimde hiç bir yan etki ile karşılaşmadım.


11 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Gw-501516 / cardarine nedir? kullanımı nasıldır?

GW-501516 yada Cardarine bir sarm çeşididir. Cardarine (GW-501516), fiziksel performansınızı artırmak için piyasadaki en iyi bileşendir. Size sadece inanılmaz bir dayanıklılık artışı sağlamakla kalmaz

Yk-11 / myostatin nedir? kullanımı nasıldır?

SARM YK-11 vücuttaki androjen reseptörüne bağlanır. Bu hareket, kas hücrelerinin ürettiği anabolik faktörlerin seviyesini artırır ve bu da yağsız kas kütlesinin oluşumunu arttırır. YK-11, yağsız kas k

Comentarios


bottom of page