top of page

Havoc~Methepitostan

Tahribat (methepitiostane)Androjenik 91

Anabolik 1100

Standart Metiltestosteron (oral)

Kimyasal Ad 2alpha,3alpha-epithio-17alpha-methylSalpha-androstan-17beta-ol

Estrojenik Aktivite yok

Progestasyonel Aktivite yok


Açıklama :

Methepitiostane, dihidrotestosterondan türetilen oral bir anabolik steroiddir. Bu ajan, epitiyostanın c17-alfa alkillenmiş bir analoğudur (bkz. Bununla birlikte, bu durumda, ilaç, androjenik etkisinden kabaca 12 kat daha belirgin bir anabolik etki sergileyerek, ayrılma önemli ölçüde daha belirgindir. Bu, genellikle insanlardaki deneyimlere göre değişen standart hayvan testlerine göredir. Bu ilaç hiçbir zaman insanlarda klinik olarak test edilmemiştir, bu nedenle hakkında bilinenler az sayıda hayvan deneyine, yapısal ve anekdotsal gözlemlere dayanmaktadır. Bu methepitiostan, belirgin bir aktivite düzeyine sahip birincil olarak bir anabolik steroid ise, kesin olarak ne söylenebilir? ve yağsız kütle ve güç kazanımlarının desteklenmesi için etkilidir. Ayrıca muhtemelen bazı anti-östrojenik etki göstererek, bu ajan ile hacim artırmanın aksine diyet, yağ yakma ve yağsız kas kütlesi eğitim aşamaları arasındaki ilişkiyi daha da güçlendiriyor.


Tarih :

Methepitiostane ilk olarak 1966'da, bir dizi A-halkası modifiye edilmiş androstan türevleri üzerine yapılan araştırmalar sırasında tanımlandı.571 Aynı yıl, standart sıçan tahlilleri aracılığıyla anabolik ve androjenik etki açısından tahlil edildi ve hem belirgin anabolik özellikler hem de çok zayıf göreceli androjenisite gösterdi. 572 Test sonuçları muhtemelen en çok desoksimetiltestosterona (Madol) benzerdi, ancak methepitiostane androjenik maddenin yaklaşık yarısı kadardır. İlk testlerin sonuçları çok olumlu olmasına rağmen, bu ajan hiçbir zaman ticari bir steroid ürünü olma noktasına gelmedi ve hatta insan denekler üzerinde test edildi. Pek çok steroid gibi, incelendi ancak reçeteli bir ürün olarak hayata geçirilmedi. Ajan, kırk yıl boyunca, yalnızca araştırma konusu olarak var olan halk tarafından kaybedilecekti.

Methepitiostane, 2006'nın sonunda, Recomp Performance Nutrition adlı yeni bir şirketin onu Havoc ticari adı altında ABD pazarına sunmasıyla, araştırma belirsizliğinden çıkacaktı. Açıkça bir besin takviyesi olarak satılacaktır. Bununla birlikte, methepitiostane çok güçlü bir ilaç olduğundan, bu satış kanalı zayıf bir potens veya "steroid olmayan" sınıflandırmasını yansıtmaz. ABD besin takviyesi pazarının sıkı bir şekilde düzenlenmemesi ve ilacın hiçbir zaman (özellikle yasaya göre) bir anabolik steroid olarak sınıflandırılmaması nedeniyle bu şekilde satılmaktadır. Onaylanmamış yeni bir ilacın gıda takviyesi olarak satışını önleyecek düzenlemeler olsa da, anabolik steroid yasalarıyla aynı ağırlığı taşımazlar ve tarihsel olarak agresif bir şekilde uygulanmamışlardır.

Nasıl Tedarik Edilir:

Methepitiostane hiçbir zaman reçeteli bir ilaç müstahzarı olarak onaylanmamıştır. ABD takviye pazarında Havoc ticari adı altında satılmaktadır ve 10 mg steroid içeren kapsüller şeklinde tedarik edilmektedir.


Yapısal Özellikler:

Methepitiostane, dihidrotestosteronun değiştirilmiş bir şeklidir. 1) Oral uygulama sırasında steroidin metabolizmadan korunmasına yardımcı olan bir 17alfa metil grubunun eklenmesi ve 2) bağıl androjenisiteyi azaltırken anabolik gücü artıran 3-keto'nun 2,3 alfa-epithio ile değiştirilmesi ile farklılık gösterir.

Yönetim (Erkekler):

Methepitiostane, insanlarda kullanım için hiçbir zaman onaylanmamıştır. Reçeteleme yönergeleri mevcut değildir. Fiziksel veya performans artırma amaçları için etkili bir dozaj, günde 10-20 mg aralığındadır. Bu, ciddi karaciğer zorlanmasını önlemek amacıyla genellikle 6-8 haftadan uzun süre alınmaz. Bu seviyede ilaç, diyet ve metabolik faktörlere bağlı olarak, ölçülebilir yağ kaybı ve bir artış ile birlikte olabilen, ölçülebilir ancak orta derecede yağsız kütle oluşturma etkisi sağlamalıdır! tanım. Günde 30 mg'lık dozlar da yaygın olarak kullanılır, ancak steroidin yüksek bağıl gücü dikkate alındığında önemli hepatotoksisite gösterebilir. Uygulandığında, genellikle 4-6 haftayı geçmeyen süreler için daha yüksek dozlar alınır.

İdare (Bayan):

Methepitiostane, insanlarda kullanım için asla onaylanmadı. Reçeteleme yönergeleri mevcut değildir. Fiziksel veya performans arttırıcı amaçlar için etkili bir dozaj, günde yaklaşık 5 mg olacaktır. Bu, önemli karaciğer gerginliğini veya virilize edici yan etkileri önlemek amacıyla 4-6 haftadan uzun olmayacak şekilde alınacaktır. Anabolik ve androjenik etkinin herhangi bir steroid ile tam olarak ayrılmadığı göz önüne alındığında, bu ajan, doğru doz veya bireysel hassasiyet verildiğinde hala virilize edici aktivite üretme yeteneğine sahiptir.


Methylepitiostanol (Epistan)
Özellikleri


Methylepitiostanol, steroid Epitiostanol'ün metillenmiş bir versiyonudur. Kolayca aktiftir ve dönüşüm gerektirmez. Isı etkisiyle metilepitiostanol, artık yasa dışı bir anabolik steroid olan 17a-Metil-androstan-2-en-17b-ol'e (DMT) kolayca parçalanır.


Aromatize etmez, ancak metilepitiostanolün SHBG'den östrojen ve testosteronu dengeleyebilmesi ve böylece yüksek SHBG seviyelerine sahip bazı kişilerde jinekolojik hastalık riskini artırması mümkündür. Bu bileşikten kaynaklanan jinekolojik semptomlar aynı zamanda bu bileşiklerin DHT (östrojen etkilerini antagonize etmek için) gibi güçlü bir androjen oluşturamamasının bir sonucu olabilir. Bununla birlikte, diğer durumlarda metilepitiostanol, östrojeni düşük tutmak için bir aromataz inhibitörü görevi görerek östrojenik bir steroidden jinekomastiyi önlemek veya azaltmak için kullanılabilir.


Oldukça ılımlı bir androjenik değere sahip bir DHT türevidir, bu nedenle bazı hassas kullanıcılarda saç dökülmesi olasılığı artabilir. Prostatın şişmesi de bir sorun haline gelebilir. Bu steroidin güçlü östrojen baskılayıcı etkisi ve 17aa yapısı, HDL'yi düşürerek ve LDL'yi artırarak kolesterol profilini olumsuz yönde etkilemesine neden olacaktır. Muhtemelen östrojen seviyeleri üzerindeki baskılayıcı etkisiyle ilişkili olarak sert eklemlere neden olduğu da bildirilmiştir.


İştahın bastırılması ve genel yorgunlukla ilgili anekdot raporları, bu 17aa bileşiğinden kaynaklanan karaciğer stresinin oldukça şiddetli olduğuna inanılmasına yol açar. Bu nedenle, bu steroidin kullanımından önce ve kullanım sırasında bir karaciğer koruyucu takviyesi kullanılması tavsiye edilir.


Metilepitiostanol, yağsız kas kütlesinde hızlı kazanımlara ve çok az şişkinlik ile kuvvete yol açacak güçlü bir anabolik etkiye sahiptir. Kazançlar, minimum yağ kazanımı ve artan vaskülarite ile ortaya çıkacaktır.


Metilepitiostanol eklem konforunu olumsuz etkileyebileceğinden, aromatize edici veya progestasyonel bir bileşikle birlikte kullanılması önerilir. Bununla birlikte, bu steroidin başka bir 17aa oral ile istiflenmesi önerilmez.


Yaygın Klonlar:


Innovative Body Enhancement (IBE)

tarafından Epistane, Primaforce tarafından

Havoc, Recomp Performance Nutrition tarafından (RPN)

Epi-MAX, Anabolik Formülasyonlar tarafından

M14-E, Purus Labs tarafından

Methyl-E, Engineered Sports Technology (EST)

tarafından E-Max, Juggernaut Nutrition

E-Stane, Competitive Edge Labs (CEL)

Hemaguno, Spectra Force Research

Hemapolin, Starmark Labs,

Epi-Mass, Armor Nutrition

, Epidrol, Genera Labs

, Methyl Freak, Rockhard

Formulaations, Epistrong, Mrsupps


Referanslar


“2,3-Epithio-5-androstan-17ß -il 1-Metoksisiklopentil Eter, İlerlemiş Meme Kanserinin Tedavisinde — Bir Ön Klinik Deneme”

SOICHI KUMAOKA, MD, OSAMU TAKATANI, MD, MINORU YOSHIDA, MD, SHIGETO MIURA, MD, TETSUTO TAKAO, MD, YÜJI HAMANAKA, MD, MASARU IZUO, MD ve TADAKAZU OKADA, MD

Japon Klinik Onkoloji Dergisi 4:65-68 (1974)

"Bir antiöstrojen, 2alfa, 3alfa-epitio-5alfa-androstan-17beta-ol (10275-S) tarafından fare hamileliğine bağımlı bir meme tümörünün (TPDMT-4) in vivo büyümesini inhibe etti."

Matsuzawa A, Yamamoto T.Kanser Arş. 1976 Mayıs;36(5):1598-606.

"İki Oral Steroidin, Mepitiostane ve Fluoxymesterone'un Gebeliğe Bağlı Fare Meme Tümörü (TPDMT-4)1 Üzerinde Antitümör Etkisi"

Akio Matsuzawa ve Tadashi Yamamoto

Cancer Research 37, 4408-4415, 1 Aralık 1977


Yazan Jason Rowland


Chemical Name( s):


2a,3a-epitio-17a-metil-etioallokolan-17b-ol

2a,3a-epitio-17a-metil-5a-androstan-17b-ol

Kimyasal Formül: C 20H30OS

Moleküler Ağırlık: 320,5

CAS: NA

Q Oran:12

Anabolik #: 1.100

Androjenik #: 91

Oral Biyoyararlanım: Tahminen %40

AR Bağlanma Afinitesi: NA

SHBG Bağlanma Afinitesi: NA

Yarı Ömür: ~6 saat

Yasal Durum (ABD): Kontrollü bir madde olarak listelenmemiştir

Ortalama Doz:

40-50mg /gün bağımsız

10-20mg/gün, istiflendiğinde

Ortalama Kür Süresi: 4-6 hafta

13 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

İLK STEROİD KÜRÜ

Kişinin steroidler, beslenme ve antrenman konusunda sınırlı bilgisi olsa bile, ilk döngü sırasında 20-30 kilo kas kazanmak deneyimlerimize göre yaygındır. Bu anabolik steroidlerin gücünü gösterir. Anc

Hacim Kazanma

Hacim kazanma, kas kütlesini artırmayı ve vücut ağırlığınızı artırmayı hedefleyen bir süreçtir. İşte hacim kazanma için temel adımlar:

Commentaires


bottom of page