top of page

Clomid~clomiphene citrate, Klomen Nedir? PCT?

Clomid, Tamoksifen'e benzer bir SERM'dir (seçici östrojen reseptörü modülatörü). Tipik olarak vücuttaki seçici dokuda östrojeni bloke ederek kadınlarda ovulasyonu indüklemek için kullanılır. Clomid, LH ve FSH salınımını artıran Hipotalamik Hipofiz Yumurtalık Ekseninde östrojenlerin negatif geri bildirimine karşı çıkar. Bazı kadınlar, bir anabolik androjenik steroid kürü sırasında bir SERM kullanırken kadın tipi yağ birikintilerinde bir azalma olduğunu bildirmiştir, ancak tipik olarak bu amaç için Clomid yerine Nolvadex tercih edilir.


Clomid'i kurtarma ilacı olarak görüyorum ve onsuz asla döngü sonrası tedaviye girmem. FSH ve LH'deki artış doğal Testosteron'da artışa neden olacağından, erkeklerde Clomid'in etkileri kadınlara göre çok daha belirgindir. Bu, bir aas döngüsünün sonunda çok faydalı bir bileşiktir, çünkü steroidler kesildiğinde Testosteron hızla temel seviyelerin altına düşer. Testosterondaki bu düşüş daha sonra kortizolün etkilerinin yeni kasımıza zarar vermesine izin verir. Hızlı bir şekilde anabolik durumdan katabolik duruma geçeriz. Neyse ki bu çökme Clomid ile hafifletilebilir.


Peki bu iyileşme ilacının faydalarını nasıl en üst düzeye çıkarırız? Öncelikle kullanılan aaların temizlenme zamanını belirlememiz gerekiyor. Başka bir deyişle, steroidin temel Testosteron seviyelerine ulaşması ne kadar sürer? Çoğu steroidin, Testosteronu artık doğal seviyelerin üzerine yükseltmediği yayınlanmış bir süresi vardır, ancak bu yalnızca bir tahmindir, çünkü döngü süresi, yara dokusu ve birçok çoklu depo, enjekte edilebilir bileşikler kullanılırken uygulanan aas'ın salım sürelerini uzatabilir. Clomid tedavisinin ne zaman uygulanacağı belirlendikten sonra yaklaşık 4-6 hafta sürmelidir. 3 hafta boyunca günde 100 mg'lık bir dozla başlamayı ve ardından tedavinin geri kalanında bu dozu günde 50 mg'a düşürmeyi seviyorum. İyileşme sırasında aromataz aktivitesini kontrol altında tutmak için Clomid ile aynı anda düşük doz aromataz inhibitörü kullanmanızı öneririm.


Clomid, östrojenin erkek meme dokusundaki etkilerini bloke etmek ve böylece jinekomasti olasılığını azaltmak için döngüde kullanılabilir, ancak Nolvadex bu amaç için tercih edilen ilaç gibi görünmektedir. Clomid, testislerin tamamen kapanmasını önlemek için bir steroid kürü sırasında da kullanılabilir, ancak bunun yerine düşük dozda HCG tercih edilir.


Clomid kullanıcıları baş dönmesi, görme sorunları, duygusal dalgalanmalar ve mide bulantısı gibi çeşitli yan etkiler bildirmiştir. Clomid'deyken kişisel olarak hafif görme sorunları yaşadım ama ilacı kullanmayı bıraktığımda bunlar geçti. Genel olarak Clomid nispeten güvenli bir bileşiktir ve tahminimce uygun iyileşme için mutlak bir gerekliliktir.

19 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

İLK STEROİD KÜRÜ

Kişinin steroidler, beslenme ve antrenman konusunda sınırlı bilgisi olsa bile, ilk döngü sırasında 20-30 kilo kas kazanmak deneyimlerimize göre yaygındır. Bu anabolik steroidlerin gücünü gösterir. Anc

Hacim Kazanma

Hacim kazanma, kas kütlesini artırmayı ve vücut ağırlığınızı artırmayı hedefleyen bir süreçtir. İşte hacim kazanma için temel adımlar:

Comentários


bottom of page