top of page

Andarine (s4) vs ostarine (mk-2866)

Andarine (S4)

Andarine, kas kütlesi oluşturmada ve kemik sağlığınızı geliştirmede Ostarine'den daha güçlü olduğu iddia edilen bir sarm'dır, en azından hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar bunu ortaya koydu. Andarine ilk keşfedildiğinde, androjen reseptörüne afiniteye sahip olduğu için bilim camiasında bir mucize olarak görüldü...

Tüm bunlar, Andarine'in onu yüksek dozlarda alanlarda görmeyi bozduğu keşfedildiğinde durma noktasına geldi, bu da bilim adamlarının SARM'den uzak durmasına neden oldu ve şu an itibariyle bunun üzerinde yeni bir çalışma yapılmadı.

Ostarine (MK-2866)

Yapılan araştırmalar'da en yüksek verimle çalışılan ve popüler sarm olan Ostarine, Andarine'nin temel özelliklerine benzer etkilere sahiptir, ancak bir yan etki olarak görme bozukluğu yoktur. Nispeten hafif ve kullanımı çok güvenlidir, ancak buna rağmen, Ostarine aşırıya kaçarsanız ağır baskılamaya (hormonlarınız'da) neden olabileceğinden dozajlarına dikkat etmek gerekir. Ostarine şu anda bilim adamları tarafından osteoporoz ve diğer kemik erimesi gibi hastalıkları için potansiyel bir çare olarak görülüyor.

Andarine - Ostarine (Yarılanma Ömrü)

Ostarine, dört saatlik yarılanma ömrü vardır günde birkaç kez vücuda alınmayı gerekli kılan Andarine ile karşılaştırıldığında, günde yalnızca bir kez vücuda alınmayı gerektirdiğinden kullanımı çok daha kolaydır.

Andarine - Ostarine - Faydaları

Faydalar söz konusu olduğunda bu iki sarm'ın birbirlerine karşı olan karşılaştırmalarını gözlemlemek ilginç olacak.

Bu sarmı her ikisini de deneyimlemiş biri olarak sizinle ilginizi çekecek kısımları paylaşacağım.

Definasyon Dönemi Kas Kütlesi Arttırımı Konusu Mu?

Hem Andarine hem de Ostarine, cut/definasyon dönemi kas yapınızı koruyacaktır. Asıl soru, bu iki sarm ile bir kalori açığı yarattığınız dönemde kas kazanımınız söz konusu olacak mı? Deneyimlerime dayanarak, bu bileşiklerin her ikisiyle yağsız kas kütlenize katkıda bulunabileceğinizi gözlemledim ve bu karşılaştırma konusunda aralarında çok fazla fark olmadığını söyleyebilirim.

Yağ Kaybı Konusunda Hangisi Daha İyi?

Sanırım aralarındaki büyük savaş bu soru ile alevlenecek. Andarine'i Ostarine'e kıyasla yağ kaybında biraz daha iyi buldum. Aradaki fark çok az ama yine de daha iyi sonuç arayanlar için söz konusu yağ kaybı ıse Andarine'i seçmelerinde fayda var diyebilirim.

Hangisi Daha Güçlü?

Bu iki sarm içinde güç artışı söz konusu ise yalnızca küçük bir artış yaşayacaksınız. Ürünlerin kullanım dönemi kalori açığıda yaratılacağı için güç artışı dahja doğrusu yüksek güç artışı zaten biraz hayal olurdu.

Andarine VS Ostarine - Yan Etkileri Neler?

İki üründe içinde ciddi yan etkilerden söz edemeyecek olsam da dikkat edilmesi gereken bazı yan etkiler olacak.

GÖRME BOZUKLUĞU

Ostarine bu yan etkiye sahip değil fakat Andarine'de olduğu için bahsetmek isterim. Çok fazla Andarine alan veya genetiği gereği görme konusunda eksiklikleri olan kişiler, özellikle geceleri görüş oranlarının ciddi şekilde düştüğünü fark edeceklerdir. Benim tavsiyem, Andarine'in olumsuz etkilerini küçümsememek lazım onu kullanırken çok dikkatlki olmakta fayda var.

BASKILADIĞI HORMON DÖNGÜLERİ

Andarine ve Ostarine vücudumuzda ki hormon yapımızda baskı oluşmasına neden olabilir yüksek doz ve hafta süreleriyle kullanıldığında. En hafif sarm'lar dan olsalarda, vücudumuzdaki Testosteronu baskılarlar ve baskılamalardan kaçınmak için çok yüksek dozajlara çıkmamak önemlidir. Hangisi daha baskılayıcı bu konuda diye bir soru soracaksam kendime, Andarine demek zorunda kalırdım, çünkü biraz daha güçlü ve günde birkaç kez alınıyor.

Andarine VS Ostarine - Sonuçlar ?

Sonuçlar olarak her ikisinde de sonuçlar benzer, ancak kasların diri şekilde formlarını koruması ve kaybedilen yağ miktarı veya kilo söz konusu olduğunda Andarine kazanır diyorum. Yukarıda belirtildiği gibi, Andarine Ostarine'den biraz daha güçlüdür ve diğer sporcuların kullanım günlüklerini de göz önüne alacak olursam daha fazla yağ yaktıklarını ve daha fazla kilo vermenizi sağladığını söyleyebilirim Andarine adına. Ostarine döngüsünde, toplam vücut yağınızın yaklaşık % 3'ünü ve yaklaşık yedi kiloya akdar kilo kaybedebilirsiniz sorunsuz bir kullanım, diyet ve kardiyolar sonrası. Andarine ile bu durum toplam vücut yağ kütlenizin yaklaşık% 4'ünü ve sekiz ila on kiloya kadar kilo verebilme durumunuz söz konusu olacak. İlk bakışta büyük bir fark gibi görünmeyebilir, ancak profesyonel vücut geliştiriciler için her kilo her yağ oranı çok önemlidir!

Final Yorumum

Yukarıdaki bölümlerden bir takım sonuçlar çıkarabiliriz, esas olarak Andarine, Ostarine'den biraz daha güçlü olsa da, ürünü kullanacak kişi için daha fazla risk taşır ve kişi onu kullanırken dikkatli olmalıdır. Sarm'lara yeni başlayan biriyseniz, yukarıda bahsedilen iki Sarm'ın etkileri benzer ve sonuçlardaki farklılıklar çok küçük olduğundan kesinlikle Ostarine ile başlamanızı tavsiye ederim.

Sarm'lar konusunda deneyimleriniz varsa ve hedefleriniz doğrultusunda sizi nelerin beklediğini biliyorsanız, Andarine'i tercih edebilirsiniz. Bu daha iyi sonuçlar verecektir.

11 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Gw-501516 / cardarine nedir? kullanımı nasıldır?

GW-501516 yada Cardarine bir sarm çeşididir. Cardarine (GW-501516), fiziksel performansınızı artırmak için piyasadaki en iyi bileşendir. Size sadece inanılmaz bir dayanıklılık artışı sağlamakla kalmaz

Yk-11 / myostatin nedir? kullanımı nasıldır?

SARM YK-11 vücuttaki androjen reseptörüne bağlanır. Bu hareket, kas hücrelerinin ürettiği anabolik faktörlerin seviyesini artırır ve bu da yağsız kas kütlesinin oluşumunu arttırır. YK-11, yağsız kas k

Comments


bottom of page