top of page

Acemiler İçin Steroide Başlangıç Nasıl Olmalı ?

Artık yeter, neden gelişemiyorum dediğiniz olmuştur, pert olana kadar antrenman yaptınız, beslenme düzeni mükemmel, her gece en az 8 saat kütük gibi uyuyorsunuz ama bir türlü büyüyemiyorsunuz ve steroid kullanmaya karar verdiniz.

İşte bu yazımızda steroidler hakkında aklınızdaki bazı soruları gidermeye ve steroidler hakkında temel bilgiye kavuşmanız sağlayacağım.

Steroid Kullanımına Yeni başlayacakların En çok Sorduğu Sorular;

  1. Steroid Nedir?

  2. Steroid Kullanmak için Yaşım Uygun mu?

  3. Steroid Kullanmak için ne zamandır spor yapıyor olmak gerekir?

  4. Tablet mi, Enjeksiyonmu?

  5. Hangi steroidleri Kullanmalıyım?

  6. Ne zaman Kullanmalıyım?

  7. Ne kadar Büyüyebilirim?

  8. Devamlı kullanmak Zorundamıyım?

  9. Orjinal Steroid Nereden Bulabilirim?

1-Steroid Nedir?

Steroidler, aslında vücudumuzda bulunan testosteron hormonunun sentetik halidir. Steroidler vücutda protein sentezini artırarak kas artışı sağlarlar.

2-Steroid Kullanmak için Yaşım Uygunmu?

20 yaş üzerindeyseniz evet uygundur, 20 yaş altı için steroid kullanımı tavsiye etmiyoruz, çünkü o yaşlarda büyüme plakları kapanmadığı ve ergenlikten dolayı vücutda bol miktarda testosteron üretildiği için 20 yaş altı kişilerin steroid kullanmasını tavsiye etmiyoruz.

3-Steroid Kullanmak İçin Ne Kadar Zamandır Spor Yapıyor Olmak Gerekir?

En az 6 aylık spor tecrübeniz olması gerekiyor, 6 aylık tecrübe ile bile çok karmaşık kürler değil, sadece 1-2 ilaçtan oluşan kombinasyon yapılmalı.

4-Tablet mi, Enjeksiyon(İğne) Steroid mi?

Eğer iğne yapma/yaptırma şansınız varsa tercihiniz Enjeksiyon steroidlerden yana olsun, Enjeksiyon steroidler'in etkisi hem daha kalıcı hemde tabletlere nazaran daha zararsızdır. Tablet steroidler ağız yoluyla alınır, midede parçalanır, bağırsaklar üzerinden karaciğere iletilir, karaciğer steroidleri işleyip kana karıştırma sırasında strese maruz kalabiliyor. Hemen korkmayın karaciğer kendini yenileyebilen bir organdır.

Karaciğeri korumak için alabileceğiniz supplementler; Milk thistle, Artichoke, Alpha lipoic Asit

5-Hangi steroidleri Kullanmalıyım?

Hangi ürünleri kullanacağınız amacınıza göre değişir, Kütle yapmak istiyorsanız farklı, Yağ yakıp kütle korumak istiyorsanız farklı steroidler kombine edilmelidir.

Yeni başlayan ve orta seviye sporcular için en uygun kürler sayfamızda yer almakta; https://www.steroidbul.com/shop

Sitemizin iletişim kısmından veya 0551 030 2804 numaralı hat üzerinden boy, kilo, spor tecrübesi, kür tecrübesi, hedef gibi bilgilerinizi ileterek kür tavsiyesi alabilirsiniz.

6-Ne zaman Kullanmalıyım?

https://www.steroidbul.com/tabletsteroidler ara vermeksizin hergün sabit veya değişken dozajlar ile alınmaktadır, Tablet kürlerde kür süresi maximum 7-8 haftadır.

Enjeksiyon steroidler kullanım açısından daha kolaydır, haftanın 2 veya 3 günü enjeksiyon yapılır.

Yaz mevsiminde kür yapılmaz diye bir yanlış bilgi dolaşmakta, Arkadaşlar yaz mevsiminde kür yapılır, yaptığınız kür için mevsim fark etmez. Peki bu söylentinin sebebi nedir? Yaz mevsimi, tatil mevsimi, neredeyse çıplak dolaştığımız bir mevsim olduğu için profesyonel sporcular olabildiğince parçalı, define ve estetik görünmek ister, bu sebeble kışın bulk, yazın definasyon kürü yaparlar. Bu sadece profesyonel dergilerde gördüğünüz gibi olan sporcular için geçerlidir. 30cm kolu olan bir insan yaz-kış kür yapabilir.

7-Ne Kadar Büyüyebilirim, Ne Kadar değişim olur?

En sevdiğim sorulardan biridir, Kişinin genetiği, yaşam tarzı, beslenmesi gibi faktörler çok önemlidir, kesinlikle şu kadar kazanç olacağının %100 garantisi verilemez. Sadece danabol kullanımı ile 12 kg alan birini gözlerimle gördüm, yine aynı gözler testo,deca,danabol kullanımı ile sadece 2kg alan sporcuda gördü. Kesinlike çok değişken bir durumdur, ağırlıklı olarak kişinin genetiği ile alakalıdır, Her kür herkesde aynı verimlilikte olmayabilir, tek yapabileceğiniz şey deneyip görmek.

8- Steroidleri Devamlı Kullanmak Zorundamıyız?

Tabiki steroidlerin bağımlılık gibi bir etkisi yok, istediğiniz zaman rahatlıkla bırakabilirsiniz? Bırakınca sarkma gibi birşey olmaz kesinlikle.

9-Orjinal Steroid Nereden Bulabilirim?

Steroidsiparisi.com olarak bütün ürünlerimizi steroid üreticilerinin kendisinden temin ediyoruz, sitemizde bulunan markaların hemen hemen hepsinde seri numara ile onay sistemi mevcutdur. https://www.steroidbul.com

Son Yazılar

Hepsini Gör

Anabolik Steroid Satın Al

Her erkeğin hayalini süsleyen o fit vücuda kavuşmak için elbette düzenli vücut geliştirme gerçekleştirmek büyük öneme sahiptir. Ancak vücudun her noktasının istenilen kas yapısına ulaşması bu şekilde

Güvenilir Steroid Sipariş Sitesi

Güvenilir steroidbul.com sitesi dediğinizde, internette birçok site karşınıza çıkmakta ve hepsi güvenilir ve orjinal olduğunu iddaa etmektedir, malesef ki işin iç yüzü bu şekilde değildir. Ülkemizin

Comments


bottom of page