top of page

Trenbolone Nedir ?ve Çeşitleri Nedir?

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2022

Piyasadaki isimleri; Trenbolin,Tritren, Finajet, Finarex, Tren depot, Trenacet, Parabolan, Parabolin

Trenbolon çok yüksek anabolik ve androjenik etkisi olan bir ilaçtır. Trenbolonun en büyük etkisi karaciğerde IGF-1 hormonunu artırmasıdır, IGF-1 hormonu vücudumuzda, kas kütlesi, tendonlar, sinir sistemi ve eklemleri yenileyen ve güçlendiren bir hormondur.

Trenbolon kırmızı kan hücrelerinide artırarak kaslara daha çok oksijen taşınmasını sağlar buda dayanıklılığı ve gücü artırır ve daha çabuk toparlanmayı sağlar. Ayrıca trenbolone vücudda kas yıkıcı etkisi olan stres hormonunuda baskılayarak kas kaybını ve yağ depolanmasını önler.

Trenbolonun bir diğer özelliği yediğimiz yiyeceklerin %100 verimle kullanılmasını sağlamaktır, günlük hayatda sıradan bir insan vücudu yediği yiyeceklerin sadece küçük bir kısmını verimli bir şekilde kullanır ve geri kalanı sindirim sisteminden atar. Trenbolon kullanımında her bir besin değeri önemlidir ve her biri titizlikle vücut tarafından absorbe edilir.

- Trenbolone'un 3 farklı ester çeşidi bulunmaktadır, Ester vücuda salınım süresini belirlemektedir.

  • Trenbolone Acetat

  • Parabolan

  • Trenbolone Enanthate

Trenbolone Acetat;

En kısa esterli trenbolondur. Definasyon kürlerinde, yağ yakımı, sert ve parçalı görünüm, yağsız kas kütlesi eklemek için kullanılır. Hiç su tutmaz.

Kısa esterli olduğu için 2 günde bir enjekte edilmelidir. Haftalık 200-400mg arası yeterlidir.

Örnek Kombine; Testosteron propionat-Masteron-Trenbolone acetat

Parabolan;

Trenbolon acetat'dan daha uzun esterlidir, haftada 2-3 enjeksiyon yeterlidir. Hem hacim hem definasyon kürlerinden çok etkilidir. Her ne kadar ilk kür için trenbolon türevi tavsiye etmesekte, kullanmayı kafaya koyan arkadaşlar için parabolon tercih etmelerini tavsiye ederim, trenbolon acetat dan daha zararsızdır.

Trenbolone Enanthate;

En uzun esterli trenbolonedur. Haftalık 1-2 enjeksiyon yeterlidir. Hacim ve Bulk kürlerinde kullanılır. Haftalık 200-600mg aras sporcunun kilosuna göre değişiklik gösterir.

Örnek Kombine; Sustanon-Boldenon-Trenbolone enanthate

Trenbolone Kullanımında Dikkat Edilmesi gerekenler;

  • Tuz,Yağ ve şekerden uzak durun.

  • Tek başına trenbolone kullanmayın yanından proviron veya mutlaka testosteron olsun.

Trenbolone Yan etkileri;

Sivilce, kıllanma ve erkek tipi saç dökülmesi yapabilir herkesde olacak diye bir kaide yok.

Yüksek dozajlarda terleme,uykusuzluk,huzursuzluk yapabilir.
18 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Her erkeğin hayalini süsleyen o fit vücuda kavuşmak için elbette düzenli vücut geliştirme gerçekleştirmek büyük öneme sahiptir. Ancak vücudun her noktasının istenilen kas yapısına ulaşması bu şekilde

Güvenilir steroidbul.com sitesi dediğinizde, internette birçok site karşınıza çıkmakta ve hepsi güvenilir ve orjinal olduğunu iddaa etmektedir, malesef ki işin iç yüzü bu şekilde değildir. Ülkemizin

bottom of page