top of page

Testo Enanth-Dianabol Kürü Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhabalar,

Öncelikle karaciğer, böbrek, kalp gibi önemli organlarında kronik hastalık yaşayanlar kesinlikle bu ve bu tarz steroid kürlerinden uzak durmalıdır. Bunu da belirteyim. Eğer kronik hastalığınız olmadığından eminseniz karar sizindir, ancak bilginiz yok ise mutlaka ilgili doktorlara ulaşıp testler olmalısınız.

Ayrıca kür başında FSH, LH, hassas E2, Total Testosterone, Free Testosterone değerlerinize baktırmalı ve aynı şeyi PCT yaptıktan sonra yapıp karşılaştırmalısınız ve durumunuzu incelemelisiniz. Ekstra olarak Total Testosterone ve Free Testosterone değerlerine ilk testosteron iğnesinden 4 hafta sonra yaptırırsanız ilk test ile karşılaştığınızda göreceğiniz fark ile ilacın sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca önlem amaçlı PCT öncesi ilk başta saydığım değerlere ek olarak Prolaktin değerlerinize de baktırarak tamamen kontrollü bir kür ve PCT dönemi geçirebilirsiniz.

Başlangıç kürleri için Deca veya Boldenon yazan var. Ancak ben ilk başlardan kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum ve adım adım ilerlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dozları kişiye göre belirlenmiş, aşağıdaki uzunlukta bir kür dönemini örnek olarak kendimize baz alırsak,

1-12 hafta Testosterone Enanthate (Haftada 1 enjeksiyon)

1-6 hafta Dianabol (Günlük tablet kullanım)

Eğer östrojene hassas bir vücut var ise, 1-12 hafta uygun bir AI (aromatize inhibitörü) kullanılması uygun olabilir.

PCT için (Testosterone Enanthate yarılanma süresi 10,5 gün. Bundan dolayı 11 veya 14 gün sonra PCT başlatılır.)

PCT planı oluşturulurken, kan testlerine göre hareket edilmelidir. Bundan dolayı PCT için konu açıp, kan testleri sonuçlarını da paylaşarak, forumumuzdakilerin fikrini almanız daha doğru olur. PCT'yi ezbere yapmaya çalışmak sağlığınız için risk yaratabilir. Ondan dolayı bu konuya ezbere yaklaşılmamasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Koruyucu ilaçlar ve bitkisel destekler

Kür boyunca + PCT bekleme süresince + PCT boyunca : Zinco 220 (Çinko) - Hepsinden 1 tablet

Kür boyunca : NAC (Karaciğer koruyucu), Benexol B12 (B1 / B6 / B12) - Hepsinden 1 tablet

PCT boyunca : Ester C (C Vitamin- kortizol yükselmesini önleme amaçlı), Tribulus Terrestris (LH uyarıcı-Yüksek saponinli olacak.) - Hepsinden 1 tablet

Supplementler

Protein Tozu (İzole-Hidrolize olmasına gerek yok. Tavsiyem spor öncesi ve spor sonrası kullanımı)

Kür içinde ekstra başka supplementler kullanılması kişiye bağlıdır. Besin olarak neyde ne var az çok bildiğim için supplement yerine besin tercih ediyorum. Sadece kreatin konusunda besin ile yeterli dozaja ulaşamadığımı bildiğim için onu alıyorum. Ayrıca protein tozu seçimi de kişiye bağlıdır. Ben açıkçası kalitesiz olmayan, kreatin-taurin gibi şeylerle şişirilmeyen ürünleri tercih ediyorum.

Bunların yanında günlük Bazal Metabolizma Hızı + Spor + Yapılan Mesleğe Göre Kalori toplamına göre bir beslenme planı uygulamak önemli. Eğer kişi bu konularda yetkin değilse bir diyetisyenden mutlaka destek almalıdır. Günlük 4 litre su alımı da kür zamanı ve kür dışında da çok önemlidir. Su alımına da çok dikkat edilmelidir.

İyi günler.

28 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

İLK STEROİD KÜRÜ

Kişinin steroidler, beslenme ve antrenman konusunda sınırlı bilgisi olsa bile, ilk döngü sırasında 20-30 kilo kas kazanmak deneyimlerimize göre yaygındır. Bu anabolik steroidlerin gücünü gösterir. Anc

Hacim Kazanma

Hacim kazanma, kas kütlesini artırmayı ve vücut ağırlığınızı artırmayı hedefleyen bir süreçtir. İşte hacim kazanma için temel adımlar:

Comentarios


bottom of page