top of page

Steroidler zararlı mıdır? yararlı mıdır? saçım dökülür mü? kısır kalır mıyım?

Güncelleme tarihi: 24 Kas 2022

Şimdi bugünkü konumuz da STEROİDLER ZARARLI MI VEYA YARARLI MI? ayrıca YAN ETKİLERİ konuşacağız.

Sevgili büyüklerim değerli küçüklerim unutmamanız gereken başlıca husus '' STEROİDLER SAĞLIĞINIZA ZARARLIDIR '' uzun kullanım dönemlerin de (ciddi uzun kullanım dönemlerinden bahsediyorum 1,2,3 yıl değil çok daha fazla) kalp ve damar yollarınıza zarar vermektedirler. Tüm bunlardan sebep '' HORMONLAR DAN UZAK DURMANIZI HİÇ BİR ZAMAN VÜCUDUNUZA SOKMAMANIZI '' önem ile tavsiye ediyorum. Bazılarınız şunu der gibi oluyor eminim; '' Dinime küfür eden Müslüman olsa '' Arkadaşlar dediklerimi yapın, yaptıklarımı yapmayın diye anlatıyorum sizlere bunu. '' Eee senin yaptığın sektör dahilindeki destekler de neyin nesi hocam '' diyenlere cevabım da ben bir rehberim ve uzmanlık lisansımı bu sektör üzerine yaptım tam 11 yıldır! Haliyle siz tüm bu anlattıklarıma rağmen bu yola girerseniz ben bu yolda size rehberlik edebilecek güç8te ve donanımda biriyim sadece bunu bu şekilde değerlendirmeniz de fayda var arkadaşlar.

Şimdi şöyle düşünelim neden zararlıdırlar neden doğal sistemimizi bozmamalıyız?

Bakın arkadaşlar eskiden biz bu destek ürünlerine ulaşmak için en kaba tabiri ile '' Anamız dan emdiğimiz süt burnumuzdan gelirdi. '' ama şimdi peynir ekmek kıvamında doğru ve yanlış olma koşulunda bu destek ürünlerine ufacık daha suratında tüy bitmemiş arkadaşlarımız dan sakalı ağırmış büyüklerimize kadar herkes ulaşabiliyor. İşte gerçek sorun burada başlıyor. Hiç unutmam bir gün çalıştığım (antrenman yaptığım) salona sanırım 4 yıl önce daha ağzı süt kokan bir kardeşimiz belki 15 belki 16 yaşında salona kür programı ile geldi elinde ben bunları kullanıyorum nasıl bir antrenman yapmam lazım abi? Diye bir söylemde bulundu bana ve ben hayatımın şokunu yaşamıştım. Ne demek istediğimi anlatabiliyor muyum tehlikenin farkında mısınız arkadaşlar? Dünya bizim milletimiz kadar uzun bir yolu kısaca gitme arzusun da olan başka bir millete denk gelmedim ben. Haliyle bu arzuda olan kişiler için hormon grupları büyük tehlikeleri peşinde getiriyor.

HORMONLAR SİLAH GİBİDİR ARKADAŞLAR!

Silahlar bir canlıyı korumaya da ! Bir canlıya zarar vermeye de yarar ! Doğru mu? İşte hormonlar da bu şekilde hedefleriniz doğrultusun da doğru şekilde ve tüm handikaplarını göze alarak kullanırsanız sizi hedefinize taşırlar ama siz egonuzu kamçılamak adına bu silahı vücudunuza alırsanız inanın bana kimseye değil kendinize zarar verirsiniz.

Yani kimler ne şartlarda hormon KULLANABİLİR?

Gerçekten mesleki anlam da kendini sporun bu dalına adamış tabiri caiz ise ekmek teknesi olarak vücudunu seçmiş biri bu gruplara fiziki anlamda en tıkandığı kendini bir veya daha fazla tık öteye taşımak istediğinde tüm handikaplarını göze almışsa kullanabiliyor benim gözlemlerim hep bu yönde oldu iç ve dış piyasaya oranla veya kendisi yarışmacıysa uluslar arası alanlarda iddia sahibiyse tüm sporcular gibi açıktan olmasa da gayri resmi şekilde ulaşıp kullandıkları doğrudur.

Çünkü olaya şöyle bakınız; 2 tane mağaza olsun birisi dünyaca ünlü diğeri ise 2. sınıf bir marka olsun ve siz bu iki mağazanın önünden geçiyorsunuz diyelim dünyaca ünlü markaya mı 2.sınıf mağaza mı ilginizi çeker ve mağazanın içine girersiniz? Tabi ki dünyaca ünlü markanın vitrini gerek ürün gamı gerek kalitesi çok daha ileride olduğu için oraya girer bakarsınız. İşte bu sektördeki profesyoneller de bunu bildikleri için '' VİTRİN NE KADAR ZENGİN OLURSA TALEP O KADAR FAZLA OLUR '' prensibi ile bu yola baş koyabiliyorlar.

Yani kimler ne şartlarda hormon KULLANMAMALIDIR?

Sağlığına önem veren herkes '' KULLANMAMALIDIR '' sporu sağlık için, hobi olarak yapanlar kullanmamalıdır. Özellikle belirtmek isterim ki ergenlik dönemindeki 10,20 (20,25 istisna) yaş aralığında henüz ilahi hormon haritaları bile sağlıklı şekilde vücuduna nüfus etmemiş arkadaşlar kesinlikle uzak durmalıdırlar. Çünkü hormonal anlamda gelişmekte olan arkadaşlar aslında o dönem vücutlarının ve hayatlarının en güzel en sağlıklı dönemleridir bir binanın temelini inşa ettikleri dönemdir ergenlik dönemleri olurda bu temele çimento katmak yerine çakıl taşları ile harmanlanmış kum eklerseniz o bina çökmeye mahkumdur veya çokça tadilat gerektirir ilerde bilginiz olsun size bir abi nasihatı.

YOK BEN İLLA KULLANACAĞIM AMA SAÇIM DÖKÜLÜYOR! SERTELEŞEMİYORUM ! KISIR KALIRIM KORKUSU VAR!

NE YAPMALIYIM? Diyenler den misiniz? O zaman şimdi yazacaklarımı dikkatlice okuyunuz.

Evet alışmış kudurmuştan beterdir bir kere bu toz pembe serüvene çıkarsanız o tadı bir kere alırsanız bir daha muhakkak ki bu sürece dahil olursunuz bende zamanın da plaj vücudu yapacağım 1 kere kullanıp hayatıma devam edeceğim diye bu yola çıktım bırakın plaj vücudunu şimdi sizlere bir şeyler öğretip sizlerden yepyeni şeyler öğrenecek kabiliyet ve tecrübeye geldim. Yani bir kere yapıp bırakacağım kafalarını UNUTUN! Hormonlar sizi öyle bir hayal dünyasına sokar ki yerden göğe çıkarsınız bulutların üstünde gezersiniz ama deneyimsizseniz o bulutların üzerinden yere çakılmanız üstelik tepeleme Çok zaman almayacaktır arkadaşlar. Haliyle bu süreçte muhakkak bu yolda mesai harcamış engin tecrübelere sahip ama tüm bunların yanın da bu sektörü para karşılığı olarak değil '' İŞİNİ AŞK İLE YAPAN '' kişilerle çalışmayı destek almayı seçin. Aksi halde diğer kişiler için sadece birer para istasyonun dan farkınız olmayacaktır. O tren o para istasyonun da duracak paranızı alacak ve başka istasyona devam edecektir.

Gelelim saçım dökülüyor, sertleşemiyorum, kara ciğerimi elime alır mıyım? , kısır kalır mıyım gibi şehir efsanelerine.

Şimdi size sormak istiyorum arkadaşlar; bir futbolcu düşünelim .. Bu futbolcunun bir şampiyonalar ligi kupası hayali olduğunu düşünelim haliyle o kupaya ulaşmak için çıkıp çok iyi oynaması lazım ve takımının da her maçı olmasa da bir çok maçta galip gelmesi lazım doğru değil mi? Tamam işte bunların olabilmesi için o futbolcu sahaya çıkacak, ayağına tekme yiyecek, offside kalacak, omuz omuza mücadeleye girecek doğru mu? Çünkü bunlar futbolun doğasında olan şeyler doğru mu?

Doğru dediğinizi duyar gibiyim.. İşte saç dökülmesi efendim alt veya ast değerlerinin sapıtması e2 seviyenizin alıp başını gitmesi prolaktin değerlerinizin eksi veya artı önde değişiklik göstermesi gibi durumlar da hormon dünyasının doğrularından sadece bir kaç tanesi. Bizim akıllı sporcularımız istiyor ki; '' HEM AYRANIM DÖKÜLMESİN HEM DE EN İYİ VÜCUT BENİMKİ OLSUN! '' yok öyle bir dünya maalesef arkadaşlar. O saçta dökülecek o penis yeri geldiğinde sertleşme sorunu da yaşayacak! Bu tamamen genetiğiniz ve alacağınız önlemler ile ilişkili hormonların seviyelerinin ne yönde değişeceği veya sizlerin bu handikaplardan ne yönde eksi olarak etkileneceğiniz.

Misal kendimden örnek vereyim; sülalem de saçı olan tek insan '' ANNEM '' baba kel kardeşim kel dedem kel Ama ben 11 yıldır bu destek ürünleri ile yaşamayı seçerken son 7 yıldır tam anlamı ile merkezindeyim bahsi geçen destek gruplarının ama saçlarımı gören '' MAŞALLAH '' demeden geçmez ve yaşım 40'a geldi neredeyse ve ekstra tek bir özel önlem aldığım söylenemez! Eee nasıl oluyor? Bu genetik kısmın açıklamasıydı.. Başka bir örnek bundan 11 yıl önce bu destek ürünlerini ilk tercih ettiğim zamanlar da hemen jinekomasti olurdum memelerde kitle ve batma şiddetli kaşıntılar vs. ama son 7 yıldır ağzıma bir kere arimidex veya benzeri bir şey sürmedim ve jinekomasti belirtisi nedir bilmez duruma geldim. Bu anlattığım nasıl oluyor? Bağışıklık arkadaşlar. O yüzden bu dünya çok geniş ve keşfedilmeyi bekleyen bir dünya unutmayın '' BİLİMİN İNCELEDİĞİ TEK SPOR DALI VÜCUT GELİŞTİRMEDİR. ''

Şimdi anladınız mı oram dökülür mü aman DHT baskılasak aman o şampuanımı kullansak aman şunu az mı yesek durumları aslında işin en basit kısmı. Olacağı varsa önem almanıza müteakip o korktuğunuz şey mutlaka olacaktır veya olmayacaktır oluyorsa ağlanmak yerine derhal bu destek ürünlerinden uzaklaşıp hayatınıza normal şekli ile devam etmenizi tavsiye ediyorum sizlere.

KISIR KALIRMIYIM ? gibi avare başlıklara yazılara hiç aldırış etmeyin aksine kısırlığa çeyrek adım kalmış bir çok kişi benzeri destek grupları ile bu yaşadıkları sendromdan kurtuluyor veya kurtulmak için çare arıyorlar testosteron takviyesi gibi vs. Dünya tarihine bakın II. dünya savaşından bu güne hormonlar hayatımız da bir kişi kısır kalmış mı? Yok öyle bir haber veya kaynak o yüzden tüm dediklerimi dikkatle okuyun ve çıkılması gereken yola o şekilde çıkın. Ha siz bu grupları kullanır çok bilinçsizce hareket ederseniz doğurganlığınız yani gebe bırakmana durumunuz partnerinizi veya o yolda çekilecek dert ve çilelerin tonajı çok daha zor ve fazla olacaktır bu gerçeği de göz ardı etmeyelim.

Arkadaşlar zaman ayırıp bir kuruş bile vermeden bu tecrübeleri edinmeniz sektördeki kurt adamların tezgahına düşmemeniz adına dakikalarımı belki de saatlerimi ayırıp sizlere bu yazıları zihnimdeki aklımdaki yıllarımı verdiğim tecrübelerimi aktarıyorum o yüzden lütfen can kulağı ile dinleyin ve çevrenize nasihat edin.

87 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Anabolik Steroid Satın Al

Her erkeğin hayalini süsleyen o fit vücuda kavuşmak için elbette düzenli vücut geliştirme gerçekleştirmek büyük öneme sahiptir. Ancak vücudun her noktasının istenilen kas yapısına ulaşması bu şekilde

Güvenilir Steroid Sipariş Sitesi

Güvenilir steroidbul.com sitesi dediğinizde, internette birçok site karşınıza çıkmakta ve hepsi güvenilir ve orjinal olduğunu iddaa etmektedir, malesef ki işin iç yüzü bu şekilde değildir. Ülkemizin

Yorumlar


bottom of page