top of page

Kürlerde Beslenme ve Antrenman

Anabolik steroid kürlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey şüphesiz ki antrenman ve beslenme düzenidir.Özellikle bu dönemlerde antrenmanları aksatmamak ve beslenme düzenini bozmamak kürden alınacak verimi direkt olarak etkilemektedir.Kürden önce makro ve mikro hesaplamalar yapılarak, antrenman programı hazırlanarak küre öyle başlanmalıdır.Özellikle bulk kürlerinde kilogram başı 2.5-3.5gr protein, kilogram başı 5-6gr karbonhidrat alımı hesaplanarak diyet programı yapılmalı ve küre bu şekilde başlanmalıdır.Disiplinli yapılan bir kürden alacağınız verim maximum seviyede olacaktır.

Antrenmanlarda ise kaslara maximum hasarı verebilmek önemli bir unsurdur.Kaslara hasar vermenin en basit yolu ise maksimum kasılmadır.Örnek vermek gerekirse; biceps curl yaparken en tepeye çıktığınızda hareketi bozmadan daha fazla daha fazla sıkmaya çalışın, triceps pushdown hareketinde aşağıda formu bozmadan tricepsi iyice sıkın ve birkaç saniye bekleyin.Benchpresste dirsekleri kitlemeden en tepeye kadar itin ve sıkın.

Bunun haricinde ağırlığı kası tam olarak izole edecek şekilde formu bozmadan hızlı bir şekilde kasmanız hasar oranını arttıracaktır.Hem ağır hızlı hemde hafif yavaş setler ile kasları şaşırtarak maximum hasarı elde etmelisiniz.Örneğin : 25-20-15-10-5-5-5-25 şeklinde yüksek tekrarlar hafif ve yavaş, az tekrarlar ani ve güçlü kasılmalar olacak şekilde uygulanabilir.

23 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Anabolik Steroid Satın Al

Her erkeğin hayalini süsleyen o fit vücuda kavuşmak için elbette düzenli vücut geliştirme gerçekleştirmek büyük öneme sahiptir. Ancak vücudun her noktasının istenilen kas yapısına ulaşması bu şekilde

Güvenilir Steroid Sipariş Sitesi

Güvenilir steroidbul.com sitesi dediğinizde, internette birçok site karşınıza çıkmakta ve hepsi güvenilir ve orjinal olduğunu iddaa etmektedir, malesef ki işin iç yüzü bu şekilde değildir. Ülkemizin

Comments


bottom of page