top of page

Efedrin Hidroklorür~Efedrin, Osel Efedrin HCL?

Açıklama :

Efedrin, sempatomimetikler olarak bilinen ilaç grubuna ait bir uyarıcı ilaçtır. Spesifik olarak, hem alfa hem de beta adrenerjik agonisttir (clenbuterol'ün seçici bir beta-2 agonisti olduğunu hatırlayabilirsiniz). Ek olarak efedrin, güçlü bir endojen alfa agonisti olan norepinefrin salınımını arttırır. Bu bileşiğin etkisi, aynı zamanda hem alfa hem de beta reseptörlerine karşı etki sergileyen, vücudun birincil adrenerjik hormonu epinefrininin (adrenalin)kine oldukça benzerdir. Uygulandığında, efedrin, merkezi sinir sisteminin aktivitesini önemli ölçüde artıracak ve ayrıca diğer hedef hücreler üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip olacaktır. Bu, bir vücut geliştirmeci veya atlet için faydalı olabilecek bazı etkiler üretebilir. Yeni başlayanlar için, kullanıcının Yağ dokusunda trigliseritlerin parçalanmasından daha fazla serbest yağ asidi üretildiğinden (metabolizmayı uyararak) vücut ısısı biraz yükselmelidir. Bu, vücut yağının azaltılmasına ve vaskülaritenin artmasına yardımcı olabilir. Metabolik hızdaki bir artış vücut tarafından yağ, protein ve karbonhidrat dönüşümünde bir artışa eşit olabileceğinden, steroidlerin anabolik etkinliğinin de bu madde ile (hafif) artabileceğine inanılmaktadır. Bu ilacın uyarıcı etkisi de iskelet kası kasılmalarının gücünü artıracaktır. vücut tarafından protein ve karbonhidrat dönüşümü. Bu ilacın uyarıcı etkisi de iskelet kası kasılmalarının gücünü artıracaktır. vücut tarafından protein ve karbonhidrat dönüşümü. Bu ilacın uyarıcı etkisi de iskelet kası kasılmalarının gücünü artıracaktır.

Tarih :

Efedrin oldukça eski bir ilaçtır ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yıllardır uyarıcı, iştah kesici, dekonjestan ve anestezi ile ilişkili hipotansiyon tedavisi dahil olmak üzere bir dizi tıbbi uygulamada kullanılmaktadır. -reçetesiz ilaç ve satışı büyük ölçüde bu sektörde bulunmaktadır. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'nde efedrin üzerindeki kontroller, metamfetamin üretimi için birincil üs olarak kullanılabilmesi nedeniyle son yıllarda artmaktadır. Tezgah üstü bir ürün olarak bulunan efedrin sayesinde, yeraltı üreticileri onu kolayca elde edebildi. OTC efedrin ürünleri için büyük hacimli perakende alımları içeren bir trend gelişiyordu ve birçok eyalet, efedrin gibi öncü maddelerin satışını kontrol eden yasalarla yanıt verdi. 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde efedrin için kayıt tutma gerekliliklerini ve mevcut satış kanallarını daha da kısıtlayan bir federal yasa çıkarıldı. Metamfetamin bağımlılığının (ve ilgili suçların) yaygın şekilde artmasıyla, bazı spekülasyonlar efedrin yakında federal olarak kontrol edilen maddeler listesine katılabilir. Daha sıkı düzenlemelere rağmen, şu anda tezgah üstü satış için hala mevcuttur.

Nasıl Tedarik Edilir:

Efedrin (efedrin hidroklorür veya efedrin sülfat olarak) en yaygın olarak her biri 25 mg veya 50 m2'lik tabletler halinde sağlanır.

Yapısal Özellikler:

Efedrin yapı olarak amfetamin ve metamfetamin ile ilişkili sempatomimetik bir amindir. (1R,2S)-2-(metilamino)-1fenilpropan-1-01 kimyasal tanımına sahiptir.

Yan etkiler:

Efedrin, kullanıcının bilmesi gereken bir dizi istenmeyen yan etki üretebilir. Yeni başlayanlar için, uyarıcı etki titreyen eller, titreme, terleme, hızlı kalp atışı, baş dönmesi ve içsel huzursuzluk duyguları üretebilir. Genellikle bu etkiler, kullanıcı bu ilacın etkisine daha fazla alıştıkça veya belki de dozaj düşürüldükçe azalır. Genel olarak, kafeinden olumsuz etkilenenler muhtemelen efedrinin daha güçlü etkilerinden hoşlanmayacaktır. Bu ilacın ürettiği zihinsel ve fiziksel durum da clenbuterol ile görülene oldukça benzer, bu nedenle bu tedaviden çok az rahatsızlık duyanlar (muhtemelen) bu madde ile iyi olmalıdır (ve tersi). Bu ilacı alırken kişi, genellikle diyet yaparken memnuniyetle karşılanan bir etki olan, kayda değer bir iştah kaybına da katlanabilir. Efedrin aslında kombinasyon (reçeteli) iştah bastırıcılarda popüler bir bileşendir. Kullanıcı ayrıca düzenli efedrin kullanımı ile baş ağrısı ve kan basıncında bir artış fark edebilir. Tiroid disfonksiyonları, yüksek tansiyonu veya kardiyak düzensizlikleri olanların da bu ilacı almamaları gerekir, çünkü kesinlikle bu tür durumlarla iyi karışmaz. Efedrin, ölümcül doz aşımı potansiyeline sahip bir CNS uyarıcısıdır. Doz aşımı belirtileri arasında hızlı nefes alma, kan basıncında düzensizlikler, düzensiz kalp atışı, bilinç kaybı, titreme, titreme, panik, aşırı huzursuzluk ve şiddetli mide bulantısı, kusma veya ishal sayılabilir. veya kardiyak düzensizlikler de kesinlikle bu tür durumlarla iyi karışmayacağından bu ilacı almamalıdır. Efedrin, ölümcül doz aşımı potansiyeline sahip bir CNS uyarıcısıdır. Doz aşımı belirtileri arasında hızlı nefes alma, kan basıncında düzensizlikler, düzensiz kalp atışı, bilinç kaybı, titreme, titreme, panik, aşırı huzursuzluk ve şiddetli mide bulantısı, kusma veya ishal sayılabilir. veya kardiyak düzensizlikler de kesinlikle bu tür durumlarla iyi karışmayacağından bu ilacı almamalıdır. Efedrin, ölümcül doz aşımı potansiyeline sahip bir CNS uyarıcısıdır. Doz aşımı belirtileri arasında hızlı nefes alma, kan basıncında düzensizlikler, düzensiz kalp atışı, bilinç kaybı, titreme, titreme, panik, aşırı huzursuzluk ve şiddetli mide bulantısı, kusma veya ishal sayılabilir.

Yönetim:

Vücut geliştiriciler ve sporcular (endikasyon dışı) arasında efedrin için birincil uygulama, bir kesme (yağ kaybı) ajanıdır. Burada, birey genellikle bu ilacı antrenmanın diyet aşamasında günde birkaç kez, uygulama başına 25 ila 50 mg'lık bir dozda alacaktır. Yaygın olarak lanse edilen efedrin (25-50 mg), kafein (200 mg) ve aspirin (300 mg) (E/C/A) yığınının yağ kaybı için son derece güçlü olduğu gösterilmiştir ve tek başına efedrinden daha yaygın olarak uygulanır. . Bu kombinasyonda, efedrin ve kafeinin her ikisi de dikkate değer termojenik uyarıcılar olarak işlev görür. Eklenen aspirin ayrıca asetatın yağ asitlerine dahil edilmesini bloke ederek lipogenezi engellemeye yardımcı olur. Sporcu, ilaç kombinasyonunun işe yaradığının bir işareti olarak vücut sıcaklığındaki artışı kullanabilir. Bu genellikle bir derece kadardır (rahatsız edici bir artış değildir). Bu kombinasyon birkaç ardışık hafta boyunca günde 2 ila 3 kez alınır. Kullanıcının vücut ısısı normale döndüğünde durdurulur; bu, bu ilaçların artık istenildiği gibi çalışmadığının açık bir işaretidir. Bu yığının bir kez daha optimum düzeyde çalışabilmesi için genellikle en az 4-6 haftalık bir ara verilir.

Efedrin ayrıca bazı rekabetçi sporcular (güç kaldırıcılar dahil) tarafından antrenmanlardan veya yarışmalardan önce bir uyarıcı olarak kullanılır. Ortaya çıkan (hafif) güç ve enerji artışı, anaerobik performansı ve büyük kaldırmalarda ağırlık toplamlarını iyileştirebilir. Aynı notta, bazıları tarafından zihinsel bir avantaj sağladığına, kullanıcıyı daha enerjik hale getirdiğine ve önündeki görevlere daha iyi konsantre olmasını sağladığına inanılıyor. Bu amaçla tipik olarak 25-50 mg'lık bir olay öncesi efedrin dozu kullanılır. Vücut ilaca alıştıkça etkisi azalacağından, bu bileşiğin antrenman öncesi veya etkinlik öncesi uyarıcı olarak sürekli kullanılmadığına dikkat etmek önemlidir. Çoğu durumda, kullanıcı ilacı haftada yalnızca 2 veya 3 kez alır, genellikle o günlerde kişisel olarak "önemli" olur.Referans:

Llewellyn'in W. (2009). Anabolikler (9. baskı), Efedrin efedrin hidroklorür (s. 521-522): Jupiter, FL: Molecular Nutrition


80 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

İLK STEROİD KÜRÜ

Kişinin steroidler, beslenme ve antrenman konusunda sınırlı bilgisi olsa bile, ilk döngü sırasında 20-30 kilo kas kazanmak deneyimlerimize göre yaygındır. Bu anabolik steroidlerin gücünü gösterir. Anc

Hacim Kazanma

Hacim kazanma, kas kütlesini artırmayı ve vücut ağırlığınızı artırmayı hedefleyen bir süreçtir. İşte hacim kazanma için temel adımlar:

Comments


bottom of page